Yhteystiedot

Puheenjohtaja

Johtaja Jaakko Kurhila
Avoin yliopisto
Helsingin yliopisto
PL 9
00014 HELSINGIN YLIOPISTO
Jaakko.Kurhila@helsinki.fi
p.  02941 28000

Varapuheenjohtaja

Johtaja Jukka Lerkkanen
(Jyväskylän yliopisto, jukka.lerkkanen@jyu.fi)
p. 0400 249 643

Työvaliokunnan muut jäsenet

Erikoissuunnittelija Mari Karjalainen
(Taideyliopisto, mari.karjalainen@uniarts.fi)

Koulutusjohtaja Leena Leskinen
(Itä-Suomen yliopisto, marja-leena.leskinen@uef.fi)

Palvelujohtaja Merija Timonen
(Lapin yliopisto, merija.timonen@ulapland.fi)

Päällikkö Milla Vaisto-Oinonen
(Aalto-yliopisto, milla.vaisto-oinonen@aalto.fi)

Osastonjohtaja Mervi Varja
(Turun yliopisto, mervi.varja@utu.fi)

Työryhmien puheenjohtajat

Ohjauksen ja opetuksen kehittämisen työryhmä:
Kehittämispäällikkö Satu Hakanurmi
(Turun yliopisto, satu.hakanurmi@utu.fi)

Tietohallintotyöryhmä: Suunnittelija Raija Pappila
(Itä-Suomen yliopisto, raija.pappila@uef.fi)

Aluetyöryhmä: kehittämispäällikkö Merja Karjalainen
(Jyväskylän yliopisto, merja.karjalainen@jyu.fi)

 

Avointen yliopistojen yhteistyöfoorumi