Yhteystiedot

Puheenjohtaja

Johtaja Jukka Lerkkanen
Avoin yliopisto, Jyväskylän yliopisto

jukka.lerkkanen@jyu.fi, p. 0400 249 643

Varapuheenjohtaja

Manager Milla Vaisto-Oinonen
Aalto-yliopisto

milla.vaisto-oinonen@aalto.fi

Työvaliokunnan muut jäsenet

Erikoissuunnittelija Mari Karjalainen
(Taideyliopisto, mari.karjalainen@uniarts.fi)

Palvelujohtaja Merija Timonen
(Lapin yliopisto, merija.timonen@ulapland.fi)

Osastopäällikkö Mervi Varja
(Turun yliopisto, mervi.varja@utu.fi)

Työryhmien puheenjohtajat

Ohjauksen ja opetuksen kehittämisen työryhmä:

Tietohallintotyöryhmä: Suunnittelija Raija Pappila
(Itä-Suomen yliopisto, raija.pappila@uef.fi)

Osaamiskokonaisuus -työryhmä: Kehittämispäällikkö Merja Karjalainen
(Jyväskylän yliopisto, merja.karjalainen@jyu.fi)

 

Avointen yliopistojen yhteistyöfoorumi